Home | O nás | Kontakty | Přihlášení | Registrace
Martina Navrátilová: dejte chůzi smysl

Martina Navrátilová a Billie Jean King

Nejslavnější tenistku českého původu, Martinu Navrátilovou (narozena 1956), není potřeba nijak zvlášť představovat, i po ukončení její tenisové kariéry zná její jméno snad každý. Vítězka 59 grandslamových turnajů, jedna z nejlepších tenistek celého 20. století se v současnosti zapojila do mnoha charitativních projektů po celém světě a zároveň se stala výraznou osobností doporučující pohyb jako součást zdravého životního stylu. V posledních letech se pak zařadila rovněž mezi nadšené propagátory chození. „Vše, co potřebujeme, je chůze“, říká na svých webových stránkách, kde radí, jak se držet fit, případně jak s pohybem začít – třeba i v pokročilém věku.

Její první doporučení zní: kupte si krokoměr. A líčí svůj první den s krokoměrem, během kterého podle svých představ hodně nachodila a čekala, že se na displeji objeví číslo nad deset tisíc. Večer tam ale bylo „ubohých“ šest tisíc. Soutěživou Martinu to takříkajíc nakoplo:

„Od té chvíle jsem se přestala rozčilovat, když musím parkovat daleko od vchodu do obchodu. Naopak – rozhodla jsem se záměrně parkovat co nejdál. Hledala jsem všechny cesty, jak nasbírat víc kroků, i kdybych měla obcházet svůj dům kolem dokola, zatímco telefonuji.“

Na jejích stránkách pak naleznete i souhrn doporučení ohledně chůze, podobně jako tomu je na tomto webu – od návodu na postupné zvyšování zátěže přes doporučení týkající se držení těla a techniky chůze po upozornění, že chození lze vnímat i jako sociální aktivitu s přáteli či rodinou.

Její závěrečné doporučení zní:

„Dejte své chůzi smysl. Dívejte se kolem sebe a užívejte si okolí. Dobře se bavte.“

 

foto © Laurence Agron | Dreamstime.com

 


Reklama


Přihlášení

Pokud ještě nemáte přístupové údaje, můžete se registrovat.